BIO

Michaela Stará je tanečnice a performerka.

Skrze sportovní aerobic a moderní gymnastiku se nejprve dostala k tanci, konkrétně do Fantasy Dance Studia, kde se věnovala základům hip hopu, poppingu, později Vogue a dalším stylům street dance. Ve FDS strávila sedm let, kde se později stala i lektorem. Se svým teamem se účastnila několika celorepublikových soutěží a battlů a v roce 2014 získali titul mistrů republiky.

Téhož roku byla přijata na Akademii múzických umění v Praze na katedru nonverbálního divadla, kde studovala pantomimu, herectví, clownerii a akrobacii. V roce 2020 studium úspěšně dokončila a získala magisterský titul. Kromě HAMU absolvovala měsíční stáž v berlínské škole Die Etage a půlroční stáž na univerzitě DOCH ve Stockholmu.

Streetové taneční styly jsou stále inspirací a pohybovým slovníkem v její autorské divadelní tvorbě a ráda kombinuje divadelní žánry a techniky. Jedním z nich je ojedinělé propojení prvků tanečnícho stylu Vogue a cirkusové disciplíny - žonglování s pingpongovými míčky ústy, kterou nazývá "Ping Pongue".

Má za sebou již dva autorské sólové divadelní projekty Imelda (2017) a Parazit (2019). Vytvořila již dvě open air rodinná představení Johnny&Jenny a J.O.E. , se kterými pravidelně účinkují na letních divadleních festivalech jako duo Johnny&Jenny. Spolupracovala i s dalšími cirkusovými a divadleními soubory v ČR jako je Tantehorse, Cirk La Putyka, Spitfire Company, Cirkus Tety a další. Také účinkuje v činoherním představení Modrý Pták ve Stavovském divadle. Poslední a významnou zkušeností bylo tříměsíční angažmá v Krystalpallast Varieté v Lipsku, v tanečně cirkusové show GIRLPOWER v roce 2020.  

Kromě divadla působí také jako lektor v Cirqueonu - centru pro nový cirkus.